do kasy suma: 0,00 zł
 
Producenci

Klej Hybrydowy Renove SMP 250 12Kg

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 309,99 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 309.99

  ( 1 KG = 25,83 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość SZT.
Zyskujesz 61 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Renove
Kod produktu: J14M-00595_20200524121540

Opis

PRODUKT: Klej SMP 250
RODZAJ: Hybrydowy
OPAKOWANIE: 12Kg

 

WŁAŚCIWOŚCI: Łatwy w stosowaniu, jednokomponentowy, elastyczny, bezrozpuszczalnikowy klej o trwałej, elastycznej spoinie do dwu- i trzywarstwowych parkietów na bazie technologi SMP. Posiada właściwości tłumiące hałas. Nie zawiera wody i nie powoduje pęcznienia drewna.

ZASTOSOWANIE: Do klejenia parkietu mozaikowego, dwu- i trzywarstwowego do odpowiednio chłonnych i niechłonnych podkładów podłogowych/jastrychy cementowe, anhydrytowe, płyty OSB, a także na podkłady wylane z odpowiednich mas szpachlowych samorozlewnych, przeznaczonych pod posadzki drewniane. Grubość masy szpachlowej nie powinna być cieńsza niż 3mm. Może być stosowany na ogrzewaniu podłogowym.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Podkłady podłogowe i warunki klimatyczne w pomieszczeniu muszą spełniać powszechnie uznane zasady parkieciarstwa. Podkłady podłogowe muszą być suche, stabilne, równe, pozbawione antyadhezyjnych zabrudzeń, typu olej, farby, gipsu itp., wytrzymałe na ścinanie i odrywanie wynikające z „pracy drewna. Zalecamy gruntowanie podłoża gruntem poliuretanowym np. RENOPRIMER PU 112 lub RENOPRIMER PU 150, PU 200, PU 300 (w przypadku podkładów podłogowych o dużej chłonności lub konieczności jego wzmocnienia.).

SPOSÓB UŻYCIA: Klej nakładać na podłoże odpowiednią szpachlą zębatą. Klejony element lekko docisnąć. Należy zwrócić uwagę aby spód klejonego elementu został całkowicie pokryty klejem. Po zakończeniu klejenia niewykorzystany klej w opakowaniu należy przykryć szczelnie folią aluminiową w celu ograniczenia dostępu wilgoci.

ZUŻYCIE: Poniżej poglądowo podane wielkości szpachli zębatych do klejenia. Szpachlę zębatą do kleju dobrać należy tak, aby klej w 100% pokrył spody elementów posadzkowych. W razie konieczności zęby szpachli należy powiększyć nożycami do blachy.

 • Parkiet mozaikowy i dwuwarstwowy długość do ok. 40 cm
  szpachla B2 - zużycie 700-800 g/m2
 • Parkiet mozaikowy i dwuwarstwowy długość do ok. 100 cm
  szpachla B3/B5 - zużycie 700–1000 g/m2
 • Parkiet dwuwarstwowy / deski/ długości do 120 cm i parkiet trzywarstwowy /deski/ długości do 225cm
  szpachala B5/B11 - zużycie 1000–1200 g/m2

WAŻNE WSKAZÓWKI: Poniżej +15stC i powyżej 65% wilgotności otoczenia, nie dopuszcza się klejenia elementów posadzki podłogowej. Zabrudzenia powstałe podczas prac parkieciarskich oraz narzędzia czyścić stosując RENOVE SOLVENT 250. Klej cechuje łatwość usuwania, nawet po kilkunastu godzinach plam po kleju, pozostawionych na elementach podłogowych, bez użycia rozpuszczalnika. Szlifowanie/dalsze prace – najwcześniej po 24 godzinach (o ile nie jest konieczna dłuższa aklimatyzacja drewna do warunków otoczenia).

MAGAZYNOWANIE: Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu w temperaturze: +5stC + 25stC.

DANE TECHNICZNE:

 • Baza: SMP polimery modyfikowane silanem
 • Postać: gęsta ciecz
 • Barwa: popielaty
 • Gęstość: 1,75 g/cm3
 • Czas pracy: ok. 40 minut
 • Przydatność: 6 miesięcy od daty produkcji
 • Wielkość opakowania: 12 kg

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl