do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌

Lakier podkładowy Arboritec First Coat 5L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 379,99 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego 379.99

  ( 1 L = 76,00 zł )
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość SZT.
Zyskujesz 75 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Arboritec
Kod produktu: 1086

Opis

Arboritec - lakier podkładowy First Coat 5L

 

Lakier nawierzchniowy wzmocniony ceramiką wykorzystujący zaawansowaną nanotechnologię.
Nanotechnologia to nauka o tworzeniu materiałów w skali nano (nawet do 1/100.000 szerokości pojedynczego ludzkiego włosa), której celem jest tworzenie nowych i unikalnych produktów działających lepiej i dłużej. Do naszych lakierów we wspomnianej skali nano dodaliśmy cząstki ce­ramiczne. Dzięki niewielkim rozmiarom nanocząstki mogą dostać się do miejsc, do których zwykłe cząstki nie mogą dotrzeć. To przekłada się na lepszą penetrację, przyczepności wynikającą z niej nieporównywalnie większą wytrzymałość, trwałości odporność na zarysowania

Pozostałe wyjątkowe korzyści płynące z używania lakierów i podkładów Arboritec:
Niższa zawartość lotnych związków organicznych (VOC): Dodanie cząstek ceramicznych oznacza również, że zastosowanie surowców petrochemicznych można ograniczyć nawet o 30%, co czyni nasze lakiery jeszcze korzystniejszymi biorąc pod uwagę kwestie eksploatacyjne i środowiskowe. Elegancki wygląd: Uzyskaliśmy elegancki i wyrafinowany wygląd końcowy naszych tradycyjnych lakierów i jednocześnie utrzymaliśmy niewielki wpływ, jaki na środowisko wywierają lakiery wodorozcieńczalne. Szybkie schnięcie i utwardzanie: Każdy z naszych dwuskładnikowych lakierów można dotknąć już po 2 godzinach, a w pełni utwardzony staje się po 3 dniach. Nasze jednoskładnikowe lakiery można dotknąć już po 2 godzinach, a w pełni utwardzone stają się po 7 dniach. 

Krótki czas schnięcia: Nasze wzmocnione ceramiką podkłady wodorozcieńczalne są suche już po 20-40 minutach.
Łatwość szlifowania: Dzięki dodaniu cząstek ceramicznych nasze podkłady wodorozcieńczalne szybko schną i są bardzo łatwe do oszlifowania.
Ograniczenie klejenia bocznego:   Ze względu na szybkie schnięcie naszych wzmocnionych ceramiką podkładów wodorozcieńczalnych klejenie boczne jest znacznie ograniczone.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

Akrylowy, wzmocniony ceramiką, wodorozcieńczalny podkład dyspersyjny
Łatwy do nakładania wałkiem, pędzlem lub lekkim aplikatorem w kształcie litery
Niezwykle krótki czas schnięcia
Wysycha na twardo, łatwy do wypolerowania i zabezpieczenia po nałożeniu
Umożliwia wykonanie nasyconej i bardzo gładkiej powierzchni
Wyjątkowo płynny i rozlewny
Ogranicza klejenie boczne
Lekki, niedrażniący zapach
Brak NMP i niska zawartość VOC, zastosowanie do podłóg drewnianych i parkietów

DANE TECHNICZNE

Skład: Dyspersja akrylanowa
Objętość ciał stałych w %: 38%
Składnik specjalny: Wzmocnienie ceramiczne
Dodatkowa właściwość: Brak NMP
Zalecane użycie: Jako podkład przed nakładaniem kolejnych warstw lakierów wodorozcieńczalnych Arboritec.
Stopień połysku: N.d
Wydajność krycia: 1 l na 8-10 m?
Czas schnięcia: 20-40 minut na surowym drewnie
pH: ok. 8
Masa: 1.1 kg / l
Barwa: Mlecznobiała, po wyschnięciu bezbarwny
Toksyczność: Produkt nietoksyczny
Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze od 5 do 25°C.
Chronić przed mrozem.
Okres trwałości: Zużyć najlepiej 1 rok od daty produkcji oraz przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu i zalecanych warunkach.
Czyszczenie narzędzi: Narzędzia umyć w wodzie niezwłocznie po nałożeniu podkładu.
Utylizacja: Nigdy nie należy spuszczać nadmiaru podkładu do ścieków. Zamiast tego należy zaczekać aż wyschnie i zutylizować zgodnie z przepisami miejscowymi.

PRZYGOTOWANIE
Wyszlifować podłogę do surowego drewna i upewnić się, czy jest sucha i czysta. Ostatnie szlifowanie wykonać taśmą szlifierską o granulacji 120 i siatką ścierną o granulacji 100. Temperatura pomieszczenia, podłogi i lakieru musi mieścić się w zakresie od 15 do 25°C. Przed, w trakcie i po nałożeniu podkładu osłonić podłogę od bezpośredniego działania promieni słonecznych i wyłączyć ogrzewanie podpodłogowe. Wilgotność względna w pomieszczeniu powinna mieścić się w zakresie od 40 do 60%. Jeżeli w pomieszczeniu panuje wysoka temperatura i niska wilgotność względna, dodać 2% rozcieńczalnik Arboritec Extender. Nie rozcieńczać podkładu. Mocno wstrząsać pojemnikiem i przed nałożeniem pozostawić na 2 minuty.
Lakier podkładowy First Coat można nakładać wałkiem 10 mm. Zalecamy stosować 1 I na 8 m2. Czas schnięcia wynosi od 20 do 40 minut. W razie potrzeby przed nałożeniem kolejnych warstw z dowolnego lakieru wodorozcieńczalnego Arboritec wypolerować/zabezpieczyć powierzchnię. Przed nałożeniem warstwy wierzchniej dokładnie odkurzyć podłogę. Po nałożeniu podkładu natychmiast umyć narzędzia w wodzie.
Lakier podkładowy First Coat nie jest klasyfikowany według przepisów CHIP. Przestrzegać standardowych przepisów dotyczących postępowania z produktami chemicznymi. Zapewnić odpowiednią wentylację. Używać okularów i rękawic ochronnych. W przypadku kontaktu ze skórą zanieczyszczone miejsce umyć dokładnie wodą z mydłem. W przypadku kontaktu z oczami przepłukać dużą ilością wody. Dodatkowe informacje znajdują się w karcie charakterystyki produktu.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl