do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌
Czy deski polimerowe są trudne w montażu i pielęgnacji?
Czy deski polimerowe są trudne w montażu i pielęgnacji?

Czy deski polimerowe są trudne w montażu i pielęgnacji?

Drewno pięknie się prezentuje, ale ma jedną wadę, która nierzadko ma decydujący wpływ na finalną decyzję o jego montażu. Jest dość trudne w pielęgnacji. Proces konserwacji ma istotny wpływ na żywotność i estetykę. Alternatywą dla drewnianego wykończenia są nowoczesne deski polimerowe. Wykonane ze specjalnego tworzywa charakteryzują się doskonałymi właściwościami. Wykorzystywane w wielu sytuacjach zachwycają jakością, estetyką i żywotnością. Wyglądają bardzo podobnie do uwielbianych drewnianych parkietów i dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Z pewnością największym atutem jest ich odporność na eksploatację. W celu poznania szczegółowych właściwości zachęcamy do zapoznania się z artykułem. 

Jak pielęgnować drewno polimerowe?

Nowoczesna technologia umożliwiła powstanie tworzywa sztucznego, które z sukcesem zastępuje drewnianą deskę podłogową. Budulec stworzony w oparciu o specjalną mieszankę bez dodatkowych wypełniaczy, które mogłyby naruszyć estetykę i trwałość materiału, zapewnia satysfakcjonujące właściwości. Na próżno szukać ich nawet we właściwie zakonserwowanym drewnie. Brak sproszkowanego drewna oraz włókien roślinnych to gwarancja najwyższej trwałości i eliminacja jakichkolwiek defektów, które mogłyby być konsekwencją codziennego użytkowania parkietu bądź innego wykończenia wykonanego z naturalnego surowca.

Niewątpliwym atutem jest sposób pielęgnacji deski polimerowej, który ogranicza się do względnego minimum. Podczas użytkowania z powodzeniem można poprzestać na podstawowym sposobie usuwania brudu. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na satysfakcjonujący poziom eksploatacji jest brak konieczności konserwowania deski polimerowej specjalnymi preparatami, co gwarantuje nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy. To świetna alternatywa dla osób, którym zależy na efekcie drewnianej podłogi, ale świadomość wymagającej pielęgnacji i ryzyko zniekształceń, deformacji i innych procesów naruszających wygląd drewnianego parkietu, skutecznie zniechęcają do tak kosztownej inwestycji.

Montaż deski polimerowej w kilku prostych krokach

Proces montażu deski polimerowej warto zostawić fachowcom. Fakt, że to zadanie powinna wykonywać osoba o odpowiednich kwalifikacjach, nie wiążę się z trudnością tej czynności, a wyłącznie z dbałością o każdy szczegół, który odpowiada za satysfakcjonujący proces użytkowania. Pierwszym krokiem jest przygotowanie podłoża, co może warunkować wykorzystanie odpowiednich komponentów w zależności od sytuacji. Bardzo często deski wykonane ze specjalnych tworzyw sztucznych imitujących właściwości drewna są sprzedawane w systemach. Ich układanie jest wówczas bardzo proste, co przekłada się na długość montażu. Mocowania dokonuje się za pośrednictwem specjalnych klipów, gwarantujących nie tylko estetyczne wykończenie, ale również ponadprzeciętną trwałość. Finalizując montaż, należy pamiętać o elementach wykończeniowych, które zadbają o właściwą estetykę.

[product category_id="424" limit="5" onlyAvailable="true"]

Czy warto wybrać zamiennik drewna z polimeru?

Drewno polimerowe cieszy się rosnącą popularnością nie bez przyczyny. Wykonane z materiałów o świetnych właściwościach jest niezwykle łatwe i proste w użytkowaniu od momentu montażu, po finalną eksploatację. Stylowe, estetyczne i niezwykle odporne, idealnie uzupełnia aranżację. Sprawdzi się też w przypadku wykończenia elewacji. Mimo że deski polimerowe z tworzywa sztucznego nigdy nie będą idealnie odzwierciedlały efektownych słojów surowca naturalnego, to warto przemyśleć ich zakup. Perfekcyjne wykończenie w połączeniu z minimalnym zaangażowaniem w pielęgnację gwarantuje satysfakcję z zakupu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl