do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌
Dlaczego mozaika z deski drewnianej jest tak wyjątkowa?
Dlaczego mozaika z deski drewnianej jest tak wyjątkowa?

Dlaczego mozaika z deski drewnianej jest tak wyjątkowa?

Drewniany parkiet to absolutnie wyjątkowe i stylowe rozwiązanie, dodające wnętrzu ponadprzeciętnej elegancji. Dostępność rodzajów drewna, sposobu jego ułożenia i kolorystyki jest tak ogromna, że można zainspirować się niezliczoną ilością niebanalnych kompozycji. Niestety drewniana podłoga jest dość kosztowna i trudna w pielęgnacji, dlatego wiele osób szuka korzystnych alternatyw, które zaspokoją estetykę przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Świetnym rozwiązaniem jest mozaika z deski drewnianej. Wykonana z krajowych gatunków, takich jak dąb, brzoza czy buk dodaje nonszalancji. Z kolei w egzotycznym wydaniu przykuwa uwagę ciekawą kolorystyką i oryginalnym wykończeniem. Wśród egzotyków szczególnie popularne jest drewno: jatoba, doussie, badi, kempas, merbau, tek, ipe i sucupira. Warto przyjrzeć się mozaice z deski drewnianej z kilku powodów. W artykule przedstawimy argumenty przemawiające na korzyść tego wyjątkowego rozwiązania. 

 

Zalety mozaiki z deski drewnianej 

 

Zastanawiając się nad wyborem podłogi z desek drewnianych ułożonych w mozaikę, warto rozważyć propozycję pod kątem wielu aspektów, które będą miały wpływ nie tylko na finalnie niższy koszt inwestycji, ale również na jej estetykę i ponadprzeciętną jakość. Najczęściej jednak do zakupu przekonuje niższa cena, która w przypadku mozaiki wynika ze sposobu pozyskiwania materiałów oraz wymiarów. Jest zdecydowanie cieńsza i krótsza niż parkiet. Dodatkowo lamelki pochodzą z odpadów, dlatego ich wartość może być nawet kilkukrotnie  niższa w porównaniu z drewnianym parkietem. Warto jednak mieć na uwadze, że sposób pozyskiwania materiału nie wpływa na jego jakość. 

Mozaika drewniana

[product category_id="392" limit="5"]

Szczególną trwałością i solidnością charakteryzują się mozaiki wykonane z desek drewnianych z gatunków egzotycznych. Z uwagi na substancje tłuszczowe, będące naturalnym elementem składowym egzotyków, drewno jest solidne i odporne nawet na działanie czynników niekorzystnych, na przykład wilgoci. Dodatkowo, jak każda drewniana podłoga, również mozaika gwarantuje świetną izolację cieplną oraz przy dopasowaniu odpowiedniej grubości drewna - dźwiękochłonność. 

 

Oczywiście nie można zapomnieć o estetyce stylowej mozaiki z deski drewnianej. Idealnie uwypukla elegancki charakter wnętrza. Jest ponadczasowa i zarazem niezwykle unikalna. Drewno jako naturalny surowiec z pewnością zawsze pozostanie wysoko w rankingu popularności. Zachwyca naturalnymi właściwościami oraz wyjątkowym sposobem zaaranżowania przestrzeni według swoich potrzeb. Mozaika to kwintesencja wyrafinowanego gustu oraz przytulnego charakteru. 

 

Z czego wynika wyjątkowość mozaiki z deski drewnianej? 

 

Zazwyczaj mozaika prostokątna lub kwadratowa ma sprecyzowaną wielkość, co pozwala szybko i efektywnie oszacować potrzeby oraz dopasować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. Oprócz popularnych wymiarów zdarzają się elementy o niestandardowych parametrach, idealne do nieoczywistych aranżacji. Świetnie prezentuje się ułożona w szachownice, jak i nieco bardziej oryginalne motywy. Zachwyca ciepłem i elegancją w najlepszym wydaniu, jednakże największym atrybutem mozaiki z pewnością jest jej ponadczasowość. Wyróżnia się naturalnym, klasycznym wyglądem, który dodaje wnętrzu szlachetności. Ponadto parkiet wykonany z mozaiki jest uniwersalny i doskonale wpasowuje się w charakter niemal każdego wnętrza bez względu na styl aranżacji. O wyjątkowości świadczy również szybki montaż. Mozaika z deski drewnianej nie jest układana bezpośrednio na podłożu, co znacząco skraca czas poświęcony na wykonywanie prac remontowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl