do kasy suma: 0,00 zł
Jak prawidłowo dbać o tarasy z desek kompozytowych?
Jak prawidłowo dbać o tarasy z desek kompozytowych?

Jak prawidłowo dbać o tarasy z desek kompozytowych?

Każda osoba, która decyduje się na budowę tarasu, liczy, że będzie on służył przez długie lata. Aby było to możliwe, już na etapie projektowania należy pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich materiałów. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku deski kompozytowe. To niezwykle wytrzymały materiał, który w odróżnieniu od drewna nie wymaga stosowania aż tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim nie trzeba zabezpieczać go przed niekorzystnym działaniem różnego rodzaju czynników atmosferycznych i biologicznych. Nie oznacza to jednak wcale, że o taras wykonany z desek kompozytowych nie trzeba dbać. Jakie w takim razie kroki warto podjąć, aby długo cieszyć się pięknym tarasem?

Czym są deski kompozytowe na taras?

Deski kompozytowe stworzone zostały z połączenia tworzywa sztucznego z drewnem. W rezultacie udało się uzyskać najlepsze cechy obu tych materiałów. Tworzywo sztuczne z pewnością charakteryzuje się bardzo dużą odpornością i wytrzymałością, drewno natomiast nadaje niewątpliwych walorów estetycznych. Deski kompozytowe odporne są na działanie takich czynników, jak ogień, wilgoć lub niskie oraz wysokie temperatury. Materiał jest także pozbawiony sęków i drzazg. Oznacza to, że deski są gładkie i idealnie proste. Poza tym jest z nimi zdecydowanie mniej pracy niż w przypadku tradycyjnego drewna. Kompozytu nie trzeba impregnować ani pielęgnować specjalistycznymi olejami. W momencie zakupu są one od razu gotowe do montażu.

Tarasy z kompozytów wymagają pielęgnacji

Popularność desek kompozytowych wynika nie tylko ze względu na ich trwałość, ale także prostotę pielęgnacji. Należy jednak pamiętać o tym, aby w sposób regularny usuwać wszystkie, pojawiające się na nich zanieczyszczenia. Do tego celu z powodzeniem może posłużyć woda z delikatnym środkiem myjącym. Przydatnym urządzeniem w przypadku posiadania tarasu z desek kompozytowych jest myjka ciśnieniowa. Przy dobieraniu środków czystości należy kierować się danymi uzyskanymi od producenta desek. 

[product category_id="586" limit="5" onlyAvailable="true"]

Jak usunąć tłuste plamy z deski tarasowej kompozytowej?

Może się zdarzyć, że na deskach tarasów kompozytowych pojawią się trudne, tłuste plamy. W takim przypadku konieczne staje się natychmiastowe przetarcie tego miejsca specjalnym środkiem do pielęgnacji podłóg o działaniu odtłuszczającym. Sprawdzi się również detergent pianotwórczy. W przypadku bardzo trudnych do usunięcia, punktowych zabrudzeń, jedynym, skutecznym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie drucianej szczotki lub papieru ściernego. Za ich pomocą należy bardzo delikatnie zetrzeć powierzchnię deski zgodnie z zasadą ryflowania.

Piękny, równomierny kolor drewna kompozytowego

Deski kompozytowe swój ostateczny kolor zyskują dopiero po upływie 40-60 dni naświetlania za pomocą promieni słonecznych. W rezultacie kolor desek może odrobinę różnić się od zakupionych w sklepie. Aby odcień był jednakowy na całej powierzchni i zapewniał odpowiednie walory wizualne, należy również pamiętać o zmianie położenia donic i innych elementów ruchomych, znajdujących się na tarasie. Równomierne nasłonecznienie powierzchni tarasu stanowi gwarancję jednolitej barwy desek. Jeśli deski zbyt mocno wyblakną od nadmiaru słońca, można także zastosować specjalny renowator do desek kompozytowych. Za jego pomocą istnieje możliwość poprawienia koloru materiału oraz zabezpieczenia powierzchni desek przed zaplamieniem. Deski kompozytowe na tarasie są niezwykle ciekawym rozwiązaniem. Jeśli tylko we właściwy sposób o nie zadbamy, z powodzeniem będą nam służyć przez długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl