do kasy suma: 0,00 zł

Niezbędne narzędzia do montażu desek kompozytowych

Niezbędne narzędzia do montażu desek kompozytowych

Deski kompozytowe to popularne rozwiązanie, chętnie wykorzystywane w zabudowaniach prywatnych i komercyjnych. Drewno z uwagi na swoje naturalne właściwości wymaga uwagi nie tylko w czasie montażu desek kompozytowych, ale również podczas codziennej eksploatacji.

Tworzywo sztuczne o estetycznym wykończeniu przypominającym surowiec naturalny gwarantuje ponadprzeciętną jakość i komfort. Atutem jest nie tylko szybki proces pielęgnacji, ale i równie satysfakcjonujący montaż desek kompozytowych. Podczas tego procesu niezbędna i zarazem rekomendowana przez producentów jest pomoc specjalistów. Warto jednak zapoznać się z akcesoriami, dzięki którym deski będą przymocowane zgodnie z zachowaniem najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa – elementy wykończeniowe i mocujące. 

Montaż desek kompozytowych – postaw na jakość

Mimo że niezbędnik służący do montażu desek kompozytowych nie jest zbyt wymagający i skomplikowany, to jednak warto postawić na materiały najwyższej jakości. Deska kompozytowa jest trwała i solidna, a jej doskonałe właściwości są zachowane wyłącznie przy prawidłowym montażu. Dopasowanie odpowiednich akcesoriów z pewnością znacząco wpłynie na optymalizację czasu poświęconego na położenie parkietu niezależnie od sytuacji.

Warto pamiętać o dokładnej weryfikacji każdej czynności, bowiem niewielkie uchybienie lub niedociągnięcie może skutkować negatywnymi skutkami. Niezbędne są również środki bezpieczeństwa i ochrony, zabezpieczające fachowca przed uszkodzeniem. 

Niezbędnik podczas montażu desek kompozytowych 

Deski elewacyjne wykonane z tworzywa sztucznego są przykręcane za pomocą specjalnych klipsów startowych. Proces ten nie ogranicza jednak ingerencji montera w wykonywanie poszczególnych działań - od umieszczania pierwszych desek, po wykończenie listwy uszczelniającej konieczne jest wykorzystanie niezbędnych akcesoriów.  Narzędzia wchodzące w skład wyposażenia z pewnością znajdują się w każdym, przydomowym warsztacie początkującego majsterkowicza. Przygotowując się do montażu parkietu z deski kompozytowej, musisz mieć elementy wspierające etap mocowania oraz dopasowywania konstrukcji. Z pewnością przydatna będzie piła do drewna i wkrętarka, które dzięki swojej mocy poradzą sobie z twardym tworzywem sztucznym.

Jako wyposażenie uzupełniające wkrętarkę, warto przygotować wiertła do drewna o zróżnicowanej wartości: 4 mm, 6 mm i 8 mm. Dla zachowania odpowiednich wielkości i innych parametrów wspierających prawidłowy montaż należy przygotować: miarę, poziomicę, ołówek oraz młotek gumowy finalizujący proces. Uzupełnieniem niezbędnika fachowca montującego deski kompozytowe są środki bezpieczeństwa, w skład których wchodzą rękawice ochronne oraz okulary zgodne z zasadami BHP. 

[product category_id="461" limit="5" onlyAvailable="true"]

Wyrzynanie i piłowanie - perfekcyjny montaż desek kompozytowych 

Montaż desek kompozytowych wymaga podobnego przygotowania, jak deski wykonane z surowca naturalnego. Z pewnością bez wkrętarki i pilarki montowanie się nie powiedzie, dlatego warto postawić na sprawdzony, solidny sprzęt o dobrej mocy. W przypadku dokładnie wykonywanego cięcia małych elementów niezbędnym rozwiązaniem może okazać się wyrzynarka, przystosowana do precyzyjnych cięć. Do wykonywania prostych cięć z pewnością nieoceniona okaże się pilarka ukosowa, której parametry przystosowane są do cięcia większych powierzchni o określonej twardości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl