do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌
W jakich pomieszczeniach warto położyć lity parkiet surowy i dlaczego?
W jakich pomieszczeniach warto położyć lity parkiet surowy i dlaczego?

W jakich pomieszczeniach warto położyć lity parkiet surowy i dlaczego?

Podłoga wykonana z drewna jest jedną z najbardziej sprawdzonych, efektownych oraz komfortowych pod względem użytkowania. Nie jest to tanie rozwiązanie, jednak korzyści wynikające z tego wyboru potrafią przyćmić tę kwestię. Parkiet drewniany zapewnia wysoki poziom estetyki w każdym pomieszczeniu, gwarantuje również wysoki poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. To niewątpliwie spory atut, podobnie jak szeroki asortyment podłóg drewnianych. Sprawia to, że każdy znajdzie odpowiedni odcień, gatunek drewna, wielkość klepki oraz wzór dla siebie. To niewątpliwie ponadczasowy materiał, który bardzo szybko docenisz!

Montaż litego parkietu drewnianego

Podłoga drewniana wykonana jest z litego drewna, które reaguje na kilka czynników. Z tego też względu specjaliści nie zalecają kładzenia litego parkietu surowego w pomieszczeniu, gdzie panuje zbyt niska wilgotność i temperatura, czy też zbyt wysoka wilgotność posadzki betonowej. Idealne warunki do montażu to: temperatura mieszcząca się w zakresie 18-22 0C, optymalna wilgotność na poziomie 45-65%, a wilgotność posadzki betonowej nie powinna przekraczać 2%. Warto podkreślić, że wilgotność klepki parkietowej powinna wynosić 9%. Jeśli warunki te są spełnione, można przystąpić do ułożenia ponadczasowej podłogi drewnianej.

Na tym etapie wykorzystuje się profesjonalne kleje, również różniące się właściwościami. Z tego względu należy poradzić się specjalisty, który doradzi najlepszy termin, w którym będzie można zabezpieczyć nowy parkiet. Olejowanie, cyklinowanie czy lakierowanie specjalnym lakierem – wybór jest dość szeroki.

Lity parkiet surowy – gdzie się nie sprawdzi?

Pomieszczeniem niespełniającym powyższych warunków jest z pewnością korytarz, przedpokój, kuchnia oraz łazienka. To pomieszczenia, gdzie dominują znaczne ilości wody czy duża wilgotność, jak też zmiany temperatury. Są to czynniki negatywnie wpływające na stan podłogi wykonanej z drewnianych desek, gdyż może się wypaczyć, szybciej zniszczyć czy nawet pęknąć.

Należy pamiętać, że przez cały okres użytkowania podłoga drewniana „pracuje”. Została wykonana z naturalnego materiału, dodatkowo w pomieszczeniu, jakim jest kuchnia, lity parkiet drewniany jest trudny do utrzymania w należytej czystości. To tylko część aspektów, które przemawiają za zaniechaniem pokrycia podłogi produktem wykonanym z drewna w wymienionych miejscach. Panujące w nich warunki sprawią, że taka podłoga będzie wymagała znacznie częściej ingerencji specjalisty, a nawet wymiany!

[product category_id="370" limit="5" onlyAvailable="true"]

Do jakich pomieszczeń wybrać surową deskę podłogową?

Podłoga wykonana z litego parkietu surowego sprawdzi się w pokoju dziennym, sypialni czy w pokoju biurowym. Potrafi nadać wyjątkowego charakteru pomieszczeniu, przepięknie prezentując się nawet bez żadnych dekoracji w postaci dywanów. Wybór tego materiału zapewnia niepowtarzalny rysunek podłogi i niewątpliwie dodaje ciepła każdemu pomieszczeniu. Gwarantuje doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną. To także komfort użytkowania na co dzień. Jedną z cech charakterystycznych podłogi drewnianej jest stworzenie pięknej, klimatycznej aranżacji w danym pokoju oraz optyczne powiększenie.

To materiał nieco wymagający w utrzymaniu w czystości, ale z użyciem odpowiednich środków czystości każdy poradzi sobie z tym sprawnie i bez żadnego problemu. Jest również dostosowany do odnawiania w razie konieczności. Kiedy zatem na podłodze pojawi się zbyt dużo uszkodzeń lub zapragniemy zmiany kolorystycznej, wystarczy wezwać specjalistę, który szybko i profesjonalnie odnowi lity parkiet surowy. Z pewnością warto zdecydować się na ten rodzaj materiału podłogowego, aby cieszyć się pięknym, oryginalnym wnętrzem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl