do kasy suma: 0,00 zł

Bezpieczeństwo na tarasie - antypoślizgowe rozwiązania

Bezpieczeństwo na tarasie - antypoślizgowe rozwiązania

Taras to miejsce, które w wielu domach pełni funkcję drugiego salonu na świeżym powietrzu. Jest przestrzenią, gdzie domownicy i goście chętnie spędzają wspólnie czas lub relaksują się w otoczeniu natury. Z tego względu powinien być nie tylko estetyczne, ale i bezpieczny w użytkowaniu. Podpowiadamy, na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę, by miejsca narażone na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne nie uległy zniszczeniu.

Dlaczego antypoślizgowe deski tarasowe są tak ważne?

Antypoślizgowe deski tarasowe to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Już na etapie projektowania terenu trzeba wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z którego powstanie taras. Zasadniczo do wyboru mamy trzy opcje – drewno, kamień lub kafle oraz kompozytowa deska tarasowa. Pierwsza z nich, oprócz swojego unikatowego usłojenia, które przepięknie podkreśla charakter miejsca ma jedną wadę – wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nieodpowiednia konserwacja spowoduje pęknięcia, pęcznienie, pojawienie się grzyba lub pasożytów. Jeżeli zależy Ci na drewnianej podłodze, a impregnacja i lakierowanie nie jest dla Ciebie problemem, to śmiało możesz postawić właśnie na ten materiał. Posadzka z kamienia lub wyłożona kaflami to trwałe i odporne na zużycie rozwiązanie. To dobra propozycja do miejsc zadaszonych, jak na przykład ogrody zimowe. Mokre kafle są jednak śliskie, dlatego zdecydowanie odradza się ich montaż w pobliżu basenu czy na patio. Upadek na taką powierzchnię może być bolesny. Taras z deski kompozytowej to kompromis między drewnianym akcentem, a funkcjonalnością. Powinien zagwarantować odpowiednią przyczepność nawet w deszczowe dni, a także odporność na działanie mrozu, wilgoci czy promieni słonecznych.  Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się ryflowane kompozytowe deski tarasowe. Stanowią one doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie ryzyko poślizgnięcia się jest wyższe, na przykład wokół basenów czy jacuzzi. Kompozyt nie wymaga specjalnej pielęgnacji, a jego czyszczenie jest stosunkowo proste.

[product category_id="445" limit="5" onlyAvailable="true"]

Antypoślizgowe właściwości desek kompozytowych

Deski kompozytowe właściwości antypoślizgowe zawdzięczają swojej strukturze. Zawierają mieszankę drewna i polimerów, co czyni go trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne materiałem. Znacząco zwiększają bezpieczeństwo, zapewniając stabilność nawet w przypadku kontaktu z wodą czy śniegiem. Kompozyt nie pęka ani nie puchnie, a dzięki specjalnej warstwie na powierzchni chodzenie na boso nie powoduje dyskomfortu. Jest też odporny na działanie szkodników i pleśń, co dodatkowo przekłada się na dłuższy okres użytkowania niż deski drewniane. Dodatkowo, materiał się nie nagrzewa w takim stopniu, jak na przykład kafle. Taras z kompozytu jest również łatwiejszy w utrzymaniu, a koszt zarówno materiału, jak i pozostałych potrzebnych elementów niższy.

Położenie tarasu z kompozytu jest również znaczne prostsze niż w przypadku kafli czy litego drewna. Nie trzeba robić wylewki, szukać odpowiedniego kleju czy fugi, która sprawdzi się w zmiennych warunkach atmosferycznych. Deska kompozytowa tarasowa może być położna na wspornikach, a gotowe systemy w postaci listew maskujących, elementów wykończeniowych czy łączników możesz zamówić w jednym miejscu. Dodatkowo montaż nie wymaga wiercenia, a powierzchnia jest idealna – bez widocznych gwoździ czy wkrętów. Wiele desek porywa powłoka antypoślizgowa, która pozwala zadbać o bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Wybierając antypoślizgowe deski kompozytowe na taras, inwestujesz nie tylko w estetykę przestrzeni zewnętrznej, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo. Kompozyt to rozwiązanie, które łączy w sobie trwałość, łatwość w utrzymaniu i wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki temu przestrzeń będzie idealnym miejscem do spędzania czasu latem czy zabawy na śniegu zimą. Taras kompozytowy nie wymaga lakierowania czy odnawiania. Po sezonie zimowym należy jedynie usunąć pozostałości liści czy gałęzi szczotką, a następnie umyć powierzchnię, na przykład myjką ciśnieniową. Do standardowej pielęgnacji w sezonie wystarczy ciepła woda z detergentem i mop płaski z dłuższym włosiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl