do kasy suma: 0,00 zł
 
Producenci

Zalety dębowych parkietów

0
Zalety dębowych parkietów

Drewno dębowe jest bardzo popularnym oraz przede wszystkim bardzo solidnym materiałem. Wiele osób decyduje się na jego wybór podczas urządzania swojego mieszkania. Nic dziwnego, ponieważ nadaje ono elegancji każdemu wnętrzu. Kafle czy panele odchodzą już w zapomnienie, a drewno jest materiałem, które nigdy nie traci na popularności - głównie ze względu na swój szlachetny kolor oraz niezwykłą klasę i estetykę. Ponadto, drewno dębowe jest uniwersalne, gdyż pasuje do większości mebli czy innych dodatków, często podkreślając ich piękno.

 

Dąb - synonim trwałości

Dąb każdemu z nas kojarzy się z solidnym wykonaniem, ale także z trwałością i długowiecznością. Jest dosyć twardy, a dzięki odpowiedniej impregnacji i pielęgnacji, deski wyglądają elegancko i porządnie przez długie, długie lata. Pamiętajmy jednak, że jest to materiał używany nie tylko w wykończeniach domów, ale także w ich tworzeniu! Jest stosowany zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz konstrukcji.  Nie bez powodu używa się go do budowy domów.

 

Drewno dębowe - pielęgnacja

Drewno dębowe jest poddawane cyklinowaniu, jeśli chcemy je odświeżyć. Jest to „zabieg” zupełnie bezpieczny dla naszego parkietu, dlatego można go stosować wielokrotnie. Można też spokojnie odkurzać dębowe podłogi. Pamiętajmy jednak, że drewno dębowe nie lubi się z wodą! Dlatego przed jakąkolwiek pielęgnacją za jej pomocą, trzeba wcześniej zabezpieczyć podłogę. Stosując odpowiednie preparaty pielęgnacyjne do drewna nie trzeba martwić się uszkodzeniami mechanicznymi ani naturalnymi, np. wilgocią. Pastowanie jest absolutnie konieczne. Parkietu dębowego nie należy kłaść w łazience oraz zaleca się ograniczyć do minimum stosowanie wody jako środka czyszczącego, mimo odpowiedniego zabezpieczenia. Podłoga dębowa po dłuższym kontakcie z wodą może się rozwarstwić.

 

Parkiet dębowy - zalety

Do niewątpliwych atutów dębowych parkietów należy ich wytrzymałość. Istotne jest naturalne pochodzenie drewna. Współcześnie, kładziony jest bardzo duży nacisk na stosowanie naturalnych sposobów obróbki i pozyskiwania drewna. Deski są biodegradowalne, więc nie ma problemów z ich ewentualną utylizacją. Aspekt ten jest bardzo doceniany przez klientów, ponieważ wybór tego materiału nie wpływa negatywnie na środowisko. Wytrzymałość nie jest jedyną zaletą podłogi dębowej. Drewniana podłoga nadaje pomieszczeniu wyjątkowego i niepowtarzalnego klimatu, a pomieszczenie dzięki niej staje się przytulne i ciepłe. Parkiet dębowy jest także podatny na jego koloryzację. Podłoga dębowa może być przyciemniona, ale także przybielona, dzięki czemu możemy uzyskać kolor podłogi dopasowany do naszego gustu i preferencji! Należy pamiętać, że inwestycja w drewno mimo wysokich kosztów zwraca się w jego trwałości i wytrzymałości. Jest to świetne rozwiązanie do mieszkań klasycznych, tradycyjnych, ale także do tych o nowoczesnym wykończeniu i w ekstrawaganckich klimatach.

 

Elegancja ukryta w dębowym parkiecie

Dębowe parkiety są synonimem elegancji i klasy, prezentowanej w naszych pomieszczeniach. Sprawdzą się idealnie do biura, mieszkania czy domu jednorodzinnego. Dodają one szyku i wyrafinowania, wbrew wielu opiniom dębowe parkiety nie są toporne! Nadają charakteru, ale także niesamowitego klimatu wszystkim pokojom, w których się je umieszcza. Nadają się także do kuchni czy korytarza, ponieważ prezentują się równie wspaniale. Wiele osób decyduje się na nie ze względów praktycznych. Dlaczego? Ze względu na ich trwałość i długowieczność. Podłogi dębowe wyglądają szykownie nawet przez kilkadziesiąt lat! Jak widać o jedno zmartwienie w urządzaniu mieszkania mniej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: parkietów drewnianych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl