do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌

Zalety dębowych parkietów

Zalety dębowych parkietów

Parkiety dębowe – pielęgnacja drewna dębowego

Drewno dębowe jest bardzo popularnym oraz przede wszystkim bardzo solidnym materiałem. Wiele osób decyduje się na jego wybór podczas urządzania swojego mieszkania i wybiera parkiety dębowe do domu. Nic dziwnego, ponieważ parkiet dębowy nadaje elegancji każdemu wnętrzu. Kafle czy panele odchodzą już w zapomnienie, a drewno, w szczególności drewno dębowe, jest materiałem, które nigdy nie traci na popularności - głównie ze względu na swój szlachetny kolor oraz niezwykłą klasę i estetykę. Ponadto, drewno dębowe jest uniwersalne, gdyż pasuje do większości mebli czy innych dodatków, często podkreślając ich piękno.

Dąb i dębowy parkiet – synonim trwałości

Dąb każdemu z nas kojarzy się z solidnym wykonaniem, ale także z trwałością i długowiecznością. Jest dosyć twardy, a dzięki odpowiedniej impregnacji i pielęgnacji, deski dębowe wyglądają elegancko i porządnie przez długie, długie lata. Pamiętajmy jednak, że jest to materiał używany nie tylko w wykończeniach domów, ale także w ich tworzeniu! Jest stosowany zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz konstrukcji.  Nie bez powodu używa się go do budowy domów. Z tego powodu dębowy parkiet jest doskonałym wyborem do domu, a drewno dębowe do domu jest tak chętnie wybierane przez konsumentów.

Drewno dębowe – pielęgnacja

Jak pielęgnować drewno dębowe? Jak o nie dbać? Drewno dębowe jest poddawane cyklinowaniu, jeśli chcemy je odświeżyć. Jest to „zabieg” zupełnie bezpieczny dla naszego parkietu, dlatego można go stosować wielokrotnie. Można też spokojnie odkurzać dębowe podłogi. Pamiętajmy jednak, że drewno dębowe nie lubi się z wodą! Dlatego przed jakąkolwiek pielęgnacją drewna dębowego za jej pomocą, trzeba wcześniej zabezpieczyć podłogę.

Stosując odpowiednie preparaty pielęgnacyjne do drewna nie trzeba martwić się uszkodzeniami mechanicznymi ani naturalnymi, np. wilgocią. Pastowanie dębowego drewna i parkietu jest absolutnie konieczne. Parkietu dębowego nie należy kłaść w łazience oraz zaleca się ograniczyć do minimum stosowanie wody jako środka czyszczącego, mimo odpowiedniego zabezpieczenia. Podłoga dębowa po dłuższym kontakcie z wodą może się rozwarstwić. Pielęgnacja drewna dębowego nie musi jednak być trudna.

Parkiety dębowe – zalety dębowej podłogi

Do niewątpliwych atutów i zalet dębowych parkietów należy ich wytrzymałość. Istotne jest naturalne pochodzenie drewna. Współcześnie kładziony jest bardzo duży nacisk na stosowanie naturalnych sposobów obróbki i pozyskiwania drewna. Deski dębowe są biodegradowalne, więc nie ma problemów z ich ewentualną utylizacją. Aspekt ten jest bardzo doceniany przez klientów, ponieważ wybór tego materiału nie wpływa negatywnie na środowisko. To jedna z większych zalet dębowej podłogi drewnianej. Wytrzymałość nie jest jednak jedyną zaletą podłogi dębowej

Drewniana podłoga nadaje pomieszczeniu wyjątkowego i niepowtarzalnego klimatu, a pomieszczenie dzięki niej staje się przytulne i ciepłe. Parkiet drewniany dębowy jest także podatny na jego koloryzację. Podłoga dębowa może być przyciemniona, ale także przybielona, dzięki czemu możemy uzyskać kolor podłogi dopasowany do naszego gustu i preferencji! Należy pamiętać, że inwestycja w drewno dębowe mimo wysokich kosztów zwraca się w jego trwałości i wytrzymałości. Jest to świetne rozwiązanie do mieszkań klasycznych, tradycyjnych, ale także do tych o nowoczesnym wykończeniu i w ekstrawaganckich klimatach. Parkiet drewniany dębowy to rozwiązanie do wielu różnych domów.

Elegancja ukryta w dębowym parkiecie

Dębowe parkiety i dębowe podłogi są synonimem elegancji i klasy, prezentowanej w naszych pomieszczeniach. Sprawdzą się idealnie do biura, mieszkania czy domu jednorodzinnego. Dodają one szyku i wyrafinowania, a wbrew wielu opiniom dębowe parkiety nie są toporne! Nadają charakteru, ale także niesamowitego klimatu wszystkim pokojom, w których się je umieszcza. Drewno dębowe nadaje się także do kuchni czy korytarza, ponieważ prezentuje się tam równie wspaniale.

Wiele osób decyduje się na dębowe drewno ze względów praktycznych. Dlaczego? Ze względu na jego trwałość i długowieczność. Podłogi dębowe wyglądają szykownie nawet przez kilkadziesiąt lat! Jak widać o jedno zmartwienie w urządzaniu mieszkania mniej. Odpowiednia pielęgnacja drewna dębowego sprawi, że będziemy się nim cieszyć przez lata.

[product search="PARKIET DWUWARSTWOWY OLEJOWANY DĄB"]

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą parkietów drewnianych i parkietów dębowych – poznaj cenę parkietu dębowego!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl