do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌

Czym ciąć deski tarasowe kompozytowe?

Czym ciąć deski tarasowe kompozytowe?

Aranżując taras, coraz więcej osób stawia na deski kompozytowe. Nic w tym dziwnego, ponieważ materiał nie tylko prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale i jest niezwykle praktyczny. Charakteryzuje się trwałością i odpornością na wilgoć, intensywne słońce oraz działanie grzybów, pleśni i insektów. Doceniany jest także za brak konieczności impregnacji, dzięki czemu doskonale sprawdza się dla zabieganych osób, którzy każdą wolną chwilę wolą przeznaczyć na odpoczynek. Taki taras jest też łatwy w montażu. Wielu osobom sprawia jednak kłopot czym ciąć deski kompozytowe, by zrobić to dokładnie i bezpiecznie. Sprawdź, jakie narzędzia sprawdzą się najlepiej.

Deska tarasowa kompozytowa — czym ciąć, by podołać wszystkim wyzwaniom?

Zanim zaczniesz zastanawiać się czym ciąć deski tarasowe kompozytowe, warto zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wysokiej jakości elementów. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór desek w różnych kolorach, co pozwoli Ci dobrać idealną propozycję do planowanej aranżacji. Przed montażem, warto przemyśleć ich ułożenie. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na wszelkie skosy. Najłatwiej wykonać prostokątny albo kwadratowy podest, ale niektórzy stawiają także na niestandardowe kształty, na przykład trapez albo literę L. Największym wyzwaniem przy cięciu desek kompozytowych jest uniknięcie poszarpanych i nierównych krawędzi. Materiał jest dość twardy, dlatego należy wybrać odpowiednie, ostre narzędzie. Elementy łatwo tnie się w poprzek. W przypadku cięcia wzdłuż deski niezbędne jest podparcie oraz wyznaczenie linii cięcia, która powinna przebiegać przez środek komory. Zastanawiając się czym ciąć deskę kompozytową, warto rozważyć kilka opcji.

Czym ciąć deski kompozytowe na taras – narzędzia ręczne

Wiele osób podejmuje się samodzielnego układania desek kompozytowych. Przed rozpoczęciem prac należy jednak się przygotować i wyposażyć w odpowiednie narzędzia. Najtańszym rozwiązaniem jest piła płatnica, którą kupisz już za około 30 zł. Jej zaletą jest łatwość obsługi i niskie ryzyko zrobienia sobie krzywdy. Modele mogą mieć różną długość listwy tnącej, a im drobniejsze zęby tym zapewniają bardziej precyzyjne cięcie. Ergonomiczny uchwyt, pokryty gumą zapewnia wygodę w czasie używania. Posługiwanie się piłą płatnicą wymaga jednak wprawy, a także krzepy. Narzędzie świetnie sprawdzi się przy konieczności przycięcia kilku desek w poprzek. Warto pod ręką mieć także skrzynkę uciosową, która umożliwi cięcie pod odpowiednim kątem. Cięcie wzdłuż z kolei może okazać się sporym wyzwaniem.

[product category_id="488" limit="5" onlyAvailable="true"]

Czym ciąć deskę kompozytową tarasową – narzędzia elektryczne

Jeżeli zależy Ci na sprawnym montażu tarasu, warto postawić na narzędzia elektryczne. Jest kilka możliwości czym ciąć deskę kompozytową. Popularnym rozwiązaniem jest ręczna szlifierka tarczowa, z której obsługą poradzą sobie nawet amatorzy. Wymaga ona jednak wyposażenia w odpowiednie tarcze, które potrafią być bardzo drogie (oszczędzanie niestety może skończyć się nierówną linią cięcia). Najwygodniejszym narzędziem, które umożliwi precyzyjne cięcie desek tarasowych na długość oraz szerokość, będzie pilarka stołowa. Dobrze się prowadzi i zapewnia gładką linię cięcia. Do sporadycznego użycia wystarczy nawet przeciętna tarcza. Warto jednak postawić na komponent z większą ilością zębów, który zapobiegnie szarpania krawędzi desek. Aby jednak kontrolować jakość cięcia, niezbędna jest konstrukcja stołu podawczego. Z kolei do dokładnego cięcia pod kątem i estetycznego wykańczania krawędzi przyda się ukośnica. Należy jednak liczyć się z wysoką ceną takiego rozwiązania. Użytkowanie narzędzi wymaga także dużej ostrożności oraz doświadczenia.

Wybierając pilarkę, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na tarcze. Nawet najtańszej, „marketowe” modele sprawdzą się przy przycinaniu desek tarasowych, o ile będą wyposażone w odpowiednie komponenty. Przy takich pracach dobrze sprawdzi się tarcza 160-170 o dużej ilości zębów. Ważnym elementem jest także stół podawczy, który zapewni odpowiednie podparcie deskom. To bardzo istotne szczególnie podczas przecinania klepek wzdłuż. Jeżeli masz zamiar kupić pilarkę, warto na ten cel wygospodarować co najmniej 300 zł. Za tę kwotę można dostać narzędzie o większych możliwościach, dzięki czemu bez problemu zamontujesz taras oraz wykonasz inne prace remontowe.

Zakładając taras kompozytowy, warto przede wszystkim postawić na najwyższej jakości materiały. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór desek, legarów oraz regulowanych wsporników. Doradzimy Ci, ile komponentów będzie potrzebne pod wymiar Twojego tarasu. Możesz samodzielnie go zamontować albo postawić na wsparcie specjalistów, którzy na pewno będą wiedzieć, jak ciąć deski kompozytowe, ułożyć wsporniki i przytwierdzić legary. Kompozytowe elementy to praktyczny wybór, który będzie cieszył oko przez długie lata. Zamów niezbędne materiały i ciesz się wymarzoną przestrzenią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl