do kasy suma: 0,00 zł

Pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

Pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

Jak konserwować podłogi drewniane? Jak pielęgnować drewno na podłodze? Regularna pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych z użyciem dedykowanych środków chemii podłogowej jest konieczna bez względu na zastosowany rodzaj drewna czy jego wykończenie – lakier, olej czy olejowosk. Konserwacja podłogi z drewna odbywa się zwykle przed oddaniem budynku do użytku i polega na oczyszczeniu powierzchni na sucho, a następnie zastosowaniu odpowiednich, specjalistycznych środków do pielęgnacji podłóg drewnianych, zgodnie ze wskazaniami producenta. Dopiero po zakończeniu zabiegu można oddać pomieszczenie do eksploatacji. Konserwacja podłogi drewnianej powinna mieć miejsce około tydzień po lakierowaniu, dzięki czemu powłoka lakieru zostanie już całkowicie utwardzona i nie będzie narażona na uszkodzenie czy zarysowanie.

Pielęgnacja podłogi drewnianej

To jednak nie koniec – drewnianą podłogę należy regularnie i starannie pielęgnować. Nie jest to już proces skomplikowany – pielęgnacja i czyszczenie polega na odkurzaniu standardowym odkurzaczem do podłóg i myciu wodą z dozą specjalnego środka do pielęgnacji podłóg. Jeżeli na podłogę dostaną się ostre ziarnka piasku czy inne rodzaje zanieczyszczeń, do ich usunięcia należy wykorzystać specjalnie do tego przeznaczone końcówki do odkurzacza z miękkiego włosia, żeby uniknąć porysowania parkietu. Jak czyścić podłogę drewnianą na co dzień? Do standardowego sprzątania można wykorzystać płaski mop z mikrofibry z miękką końcówką do kurzu. W przypadku mycia na mokro należy dokładnie odsączyć mop z nadmiaru wody. Jeżeli woda dostanie się pomiędzy szczeliny, po pewnym czasie możemy zauważyć odkształcenia klepek lub nawet odbarwienia. Jeżeli chcesz uniknąć uszkodzenia parkietu i cieszyć się drewnem na podłodze przez lata, zadbaj o odpowiednią pielęgnację podłogi drewnianej.

Jak czyścić podłogę drewnianą?

Jak pielęgnować podłogi drewniane? Podłogę drewnianą należy czyścić regularnie. Regularne odkurzanie – około dwa razy w tygodniu –  pomoże uniknąć zarysowań wierzchniej warstwy twardymi drobinami, takimi jak piasek. Przydatna będzie końcówka do odkurzacza z miękkiego, naturalnego włosia. Poza odkurzaniem i myciem konieczna będzie pielęgnacja specjalnymi środkami ochronnymi do podłóg, szczególnie w przypadku podłóg lakierowanych. Środki zabezpieczające lakier niwelują ryzyko zarysowania.

Co jeszcze możesz zrobić w ramach ochrony i pielęgnacji drewnianej podłogi? Zastosuj wycieraczki, żeby uniknąć wnoszenia piasku na domową podłogę. Zaopatrz się też w podkładki z filcu pod fotele i krzesła, żeby uniknąć zarysowania meblami posadzki.

Jak pielęgnować podłogi drewniane?

[product category_id="610" limit="5" onlyAvailable="true"]

Co warto zobaczyć na Julomax

  • deski tarasowe gdańsk Mieszkasz w Gdańsku lub okolicy i chcesz zobaczyć produkty oferowane w sklepie Julomax na żywo? Zapraszamy do naszej siedziby - chętnie Ci doradzimy!
  • duoparkiet parkiet dwuwarstwowy Chcesz się cieszyć pięknym wyglądem drewnianej podłogi w twoim domu? Wybierz Parkiet dwuwarstwowy lakierowany IROKO 11x70x490 NATUR - poznaj ofertę JULOMAX
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl