do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌

Trendy wnętrzarskie 2022 - modne drewniane podłogi w domu

Trendy wnętrzarskie 2022 - modne drewniane podłogi w domu

Znamy już trendy w aranżacji wnętrz 2022! Chociaż z każdym miesiącem pandemiczne obostrzenia są coraz mniej surowe, nie ulega wątpliwości, że to doświadczenie zmieniło cały świat. O wielu rzeczach myślimy inaczej, m.in. o przebywaniu w domu, pracy zdalnej, dzieleniu przestrzeni mieszkalnej na użyteczne sfery. Jak zatem będą wyglądały nowe trendy wnętrzarskie 2022 w kontekście zupełnie innego niż dotychczas sposobu życia? Jakie drewniane podłogi w domu wybierzemy, aby mieszkało się nam lepiej? Sprawdź!

Trendy w aranżacji wnętrz 2022 - przewidywania

Zgodnie z przewidywaniami podstawowe trendy wnętrzarskie 2022 nie ulegną zmianie względem poprzedniego roku. Nawet jeśli wiele osób wróci do pracy, ogromna część skorzysta z nowego trendu biznesowego: pracy hybrydowej, dzięki której nadal będzie spędzać w domu więcej czasu niż kiedykolwiek. Nie zapominajmy także o ludziach, którzy pozostaną w trybie zdalnym - to wygoda dla pracownika i oszczędność dla właściciela firmy, ponieważ nie musi dłużej wynajmować dużego biura. Z tego powodu style wnętrz 2022 nadal będą się opierać na przestronności, jasnej kolorystyce, ciepłych barwach i minimalizmie.

Najnowsze trendy wnętrzarskie 2022 będą uwzględniały:

  • jasne przestrzenie - ściany w łagodnych kolorach, drewniane podłogi np. w odcieniu dębu rustykalnego bądź naturalnego, niekoniecznie zaś czarnego,
  • przestronność - za nią również odpowiadają jasne barwy. Ponadto trendy w aranżacji wnętrz 2022 skłaniają ku minimalizmowi, dzięki któremu przestrzeń przestaje być zastawiona niepotrzebnymi elementami, otwiera się, pozwala na głęboki oddech,
  • wysoką jakość - oraz połączone z nią trwałość i użyteczność. Zwiększenie czasu spędzanego w domu sprawia, że częściej chodzimy po podłogach, jeździmy po nich krzesłami biurowymi, upadają nam różne przedmioty. Drewniane podłogi w domu wygrają zatem z podłogami wykonanymi z materiałów nietrwałych, łatwych do starcia,
  • kolory natury - już style wnętrz 2022 bazowały na kolorach natury, dzięki którym ludzie przebywający w domach przez całe dnie czuli się nieco swobodniej, zupełnie jakby zaprosili do domu przyrodę (w istocie tak było - kolejne trendy wnętrzarskie 2022 to wzbogacanie domu o rośliny). Ponieważ trudno o rozwiązania naturalniejsze niż podłogi z drewna, w nowym roku to właśnie ku nim będziemy się zwracać,
  • wzory - trendy w urządzaniu wnętrz z 2021 roku obejmowały gładkie podłogi z drewna. Ale nie tylko! Kto śledzi trendy w aranżacji wnętrz, ten wie, jaką popularnością cieszyła się drewniana podłoga w jodełkę. Wszystko wskazuje na to, że trendy wnętrzarskie 2022 podtrzymają modę minionego roku,
  • minimalizm - im "czystsza" przestrzeń, tym bardziej sprzyja relaksowi, spokojowi, a także kreatywności. Ponadto mniej zagospodarowane mieszkanie łatwiej odświeżać i zmieniać. Wybierając jasne ściany i drewniane podłogi w domu, można bawić się akcesoriami, a tym samym mieć zupełnie inny wystrój w każdej porze roku.
[product category_id="370" limit="5" onlyAvailable="true"]

Drewniana podłoga - parkiet lity surowy

Minimalizmowi sprzyjają rozwiązania proste, klasyczne, surowe. Właśnie dlatego nowe trendy wnętrzarskie 2022 będą uwzględniać podłogi drewniane pod postacią parkietów litych surowych. Mają przyjemne jasne kolory, dzięki którym przestrzeń staje się optycznie większa. Światło wpadające przez okna odbija się od jasnych powierzchni, naturalnie rozświetlając wnętrza. Ponadto wybór wysokiej jakości parkietu gwarantuje podłogi w domu trwałe, długowieczne. Skoro od czasu rozpoczęcia pandemii spędzamy w domu więcej czasu, potrzebujemy rozwiązań, które nie będą wymagały naprawy czy wręcz wymiany w kolejnym sezonie.

Parkiet lity surowy DĄB GESTREIFT

Nasza propozycja: Parkiet lity surowy DĄB GESTREIFT. Jest to model nie tylko jasny, ale także przestawiający atrakcyjny wzór jodełki. Wpisuje się w trendy w aranżacji wnętrz 2022 każdą cechą - wystarczy porównać jego specyfikację z listą ukazaną w pierwszym punkcie artykułu.

Podłoga drewniana w jodełkę - style wnętrz 2022

Jak już wspomnieliśmy, hit wzorów z minionego roku pozostanie w cenie. Drewniana podłoga w jodełkę sprawdzi się jako podłoga drewniana w salonie, sypialni, gabinecie do pracy czy pokoiku dziecięcym. W każdym pomieszczeniu można zestawić ją z inną barwą ścian. Ponadto jasna dębowa drewniana podłoga lubi miękkie dywany - modne kędziorkowe, puchate, duże. Pamiętajmy tylko, by nie przytłoczyć pomieszczenia. Jeżeli postawimy na niewielki dywan przykuwający uwagę, będzie wystarczającym elementem na tle minimalistycznej aranżacji wnętrz.

Jodełka francuska lakierowana DĄB NATUR

Nasza propozycja: Jodełka francuska lakierowana DĄB NATUR. Ten dwuwarstwowy parkiet ma piękne lakierowane wykończenie, dzięki któremu promienie słoneczne wpadające przez okna odbijają się jeszcze bardziej, a same drewniane podłogi w domu mienią się niczym kosztowności. Warto też zwrócić uwagę, iż tego typu drewniane podłogi nie wymagają dodatkowego cyklinowania. Są przeznaczone do szybkiego montażu, idealnego w okresie pracy zdalnej, gdy właściciel domu nie może sobie pozwolić na wzięcie długiego urlopu.

Podłoga drewniana w salonie vs. drewniana podłoga w sypialni

W zależności od charakteru pomieszczenia będziemy wybierali inne drewniane podłogi w domu. Podłoga drewniana w salonie i domowym gabinecie są tymi najbardziej wymagającymi, ponieważ to po nich chodzimy i nadal będziemy chodzić najczęściej. Trendy w aranżacji wnętrz 2022 wskazują na wykorzystanie podłogi z drewna z desek dwuwarstwowych (np. surowych) w pokojach o wzmożonym użytkowaniu oraz podłogi z drewna z desek trzywarstwowych (np. surowych) w pozostałych. Ciekawym przypadkiem są podłogi drewniane w domowych gabinetach, ponieważ to przede wszystkim na nich widać przejście z użytkowania sporadycznego (dodatkowa praca po godzinach, niezbyt długa) do częstego (codzienna praca + dodatkowa, po godzinach).

Podłoga drewniana w salonie, gabinecie i sypialni

Najnowsze trendy wnętrzarskie 2022 nie określają jasno, który wariant wykończenia będzie preferowany. Drewniane podłogi lite? Podłogi z drewna olejowanego? A może lakierowanego? Tę decyzję pozostawiamy Tobie. Zobacz po jednej propozycji z każdego z rozwiązań wykorzystujących deski dwuwarstwowe:

A może podłogi z drewna egzotycznego? Trendy w aranżacji wnętrz 2022

Wybór podłogi z drewna determinują trwałość i wygląd. W naszym sklepie znajdziesz podłogi z drewna egzotycznego i rodzimego. Warto podkreślić, że chociaż nowe trendy wnętrzarskie wskazują na preferencje aranżacyjne jasnych kolorów i ciepłych odcieni, nie wymuszają konkretnych barw. Ostateczny wybór pozostaje w naszych rękach i zależy od gustu. Poniżej zobaczysz, jak odmienne mogą być podłogi z drewna w zależności od gatunku drzewa:

Podczas gdy drewniane podłogi pierwsza i druga są ciepłe i nadają wnętrzom przyjazny, domowy klimat, trzecia i czwarta idą w stronę starszego trendu w aranżacji wnętrz, dowartościowującego skandynawski styl i chłodną paletę barw. Które trendy w urządzaniu wnętrz wezmą górę w 2022 roku? Możliwe, że ciepłe z 2021 roku. Możliwe jednak, że sięgniemy dalej - do minimalizmu w skandynawskim wydaniu. W końcu moda, nie tylko odzieżowa, lubi zataczać koła!

Trendy wnętrzarskie 2022 a własna zielona przestrzeń

Długi okres lockdownu dobitnie pokazał nam, jak ważne jest posiadanie własnej zielonej przestrzeni - czy to w pokojach (w przypadku osób mieszkających w blokach), czy to przed domem (w przypadku mieszkańców domów). Doceniliśmy możliwość wychodzenia na balkon lub taras, kiedy każda przestrzeń publiczna pozostawała poza naszym zasięgiem.

Zaczęliśmy dbać o tę własną przestrzeń i przywiązywać do niej większą wagę. Może spostrzegliśmy, że zestarzała się i straciła pierwotną funkcjonalność? Wobec tego trendy w aranżacji wnętrz 2022 wprost muszą pochylić się także nad balkonami, tarasami, gankami i każdą przestrzenią na świeżym powietrzu, która należy w pełni do nas i stanowi ostatnie koło ratunkowe na wypadek kolejnego lockdownu.

Deska tarasowa Kempas

Biorąc pod uwagę omówione dotychczas trendy w aranżacji wnętrz, możemy odświeżyć taras z korzyścią dla domowników i gości. Części do odnowienia tarasu znajdziesz w naszym sklepie. Obejmują deski tarasowe, legary, wkręty i systemy niewidocznego montażu. Jeśli podłogi w domu wybrałeś jasne, drewniane podłogi tarasowe śmiało możesz zamówić ciemne. Zanieczyszczenia będzie na nich widać mniej niż na jasnych, co zwiększa łatwość utrzymania w czystości.

Które najnowsze trendy wnętrzarskie przemawiają do Ciebie najbardziej? Z których skorzystasz, żeby oswoić swoją przestrzeń do życia w 2022 roku?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl