do kasy suma: 0,00 zł

Wsporniki regulowane czy stałe? Które wybrać do budowy tarasu i dlaczego?

Wsporniki regulowane czy stałe? Które wybrać do budowy tarasu i dlaczego?

To, jakie akcesoria i wyposażenie do budowy tarasu najlepiej wybrać, zależy m.in. od jakości podłoża, na którym planujesz stworzyć swoją wymarzoną przestrzeń do wypoczynku. Popularnym rozwiązaniem są systemy wentylowane, montowane na specjalnych wspornikach. Ich wykorzystanie pozwala na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Ten sposób montażu nie wymaga przygotowywania wylewki. Dostępne są wsporniki o stałej wysokości, a także regulowane. Zobacz, które z nich będą korzystniejsze dla Twojego tarasu. Poznaj zalety wsporników regulowanych, a także stałych.

Zalety wsporników stałych - szybki i łatwy montaż

Taras wentylowany na wspornikach stałych możesz wybudować, nawet nie posiadając specjalistycznej wiedzy oraz zaawansowanych technicznie narzędzi. Przede wszystkim nie jest potrzebna do niego wylewka, w związku z czym nie jest konieczne wykorzystanie zapraw czy klejów. Do montażu tarasu wystarczy Ci papa lub membrana PVC. Podstawki pod taras wentylowany nie muszą być nawet przymocowywane do podłoża. Przed przesuwaniem zabezpieczą je podkładki, które możesz dokupić. Na wspornikach umieszcza się legary a na nich deski lub płytki tarasowe. Cały proces montażu jest zatem stosunkowo łatwy i intuicyjny.

[product category_id="587" limit="8" slider="true"]

Zalety wsporników regulowanych - dopasowanie do każdego terenu

Budowa tarasu na wspornikach regulowanych jest równie prosta a wyposażenie to ma takie same zalety jak wsporniki bez regulacji. Proces montażu będzie wydłużony praktycznie o zaledwie o jeden element. Jest nim regulacja wysokości tarasu, która pozwala dopasować go do każdego terenu. Przed przystąpieniem do niej należy wyposażyć się w narzędzia pomiarowe – np. poziomicę. Odpowiednie wypoziomowanie wsporników pomoże poradzić sobie z nierównościami terenu, lecz sytuacja może też obrócić się i zadziałać niekorzystnie na funkcjonalność tarasu, tworząc nierówności, jeżeli źle wymierzysz ich wysokość. Nie należy jednak obawiać się tego, ponieważ także poziomowanie nie jest skomplikowaną czynnością. System regulacji znajduje się w nakrętce każdego ze wsporników. Oprócz tego w akcesoriach tych znajduje się głowica samopoziomująca, która sama jest w stanie skorygować nachylenie podłoża nawet do 7 %. Wybór podstawki pod taras wentylowany z możliwością regulacji nie sprawi zatem, że będziesz musiał liczyć się z kosztami wynajęcia ekipy do budowy tarasu, czy dodatkowych narzędzi, których nie masz w swoim wyposażeniu. Wspornik tarasowy regulowany, a także inne akcesoria znajdziesz w sklepie Julomax!

[product category_id="486" limit="8" slider="true"]

Kiedy wybrać wsporniki stałe? Idealnie równe podłoże

Brak możliwości regulacji wsporników stałych, który jest ich zaletą pod względem szybkości montażu, staje się ich wadą, jeżeli chcesz zainstalować taras na nierównym terenie. Każdy mankament podłoża będzie wiązać się z koniecznością jego dokładnego przygotowania i wyrównania. Zwiększy to nakład pracy, a także może generować dodatkowe koszty. Montaż tarasu na podstawkach o stałej wysokości będzie zatem lepszym wyjściem jedynie wówczas, gdy wiesz, że teren jest idealnie równy i nie wymaga korygowania wysokości, na jakiej znajdą się legary już podczas wykonywania prac.

Kiedy wybrać wsporniki regulowane? Nierówności terenu i spadki

Wsporniki tarasowe regulowane mają główną zaletę w postaci możliwości dopasowania ich wysokości do podłoża. Dzięki temu można je wykorzystać w znacznie większej ilości miejsc niż podstawki bez regulacji. Sprawdzą się zarówno na nawierzchniach naturalnych, jak też płytkach czy betonie. Można montować je m.in. na terenach trawiastych, a także cechujących się kilkuprocentowymi spadkami. Dla uzyskania większej stabilności podłoża należy jedynie oczyścić je z naturalnych szczątków lub ewentualnie usztywnić tam, gdzie będzie ono tego wymagało.

Pojedynek wsporniki regulowane vs stałe wygrywają modele z możliwością regulacji, co jest ważne w przypadku terenów z lekkimi nierównościami oraz bez wylewki. Warto pamiętać jedynie o tym, aby odpowiednio przygotować się do prac. Trwałość wsporników tarasowych może bowiem zależeć od ich właściwego wypoziomowania czy dobrania właściwych modeli do nacisku, jakiego spodziewasz się na użytkowanym tarasie. Warto wybrać też podkładki, które mogą przedłużyć ich żywotność. Jeśli nie wiesz, jak wybrać wsporniki tarasowe do swojego projektu tarasu, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści pomogą Ci i doradzą, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl