do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌
Wsporniki regulowane pod taras wentylowany
Wsporniki regulowane pod taras wentylowany

Wsporniki regulowane pod taras wentylowany

Taras to bardzo elegancki i praktyczny element przydomowego ogródka. Rodzajów tarasów i zarazem sposobów na ich wykonanie jest jednak wiele. Jaki sposób budowy wybrać oraz w jakie produkty i akcesoria powinieneś się wyposażyć? Nie obejdzie się na pewno bez wysokiej jakości, solidnych wsporników. Sprawdź, jakie propozycje wybrać pod tarasy wentylowane.

Czym jest taras wentylowany?

Systemy tarasowe wentylowane to nowoczesne rozwiązanie w zakresie systemów tarasowych. Pozwala na instalację płyt nawet na trudnym, nierównym podłożu. Jest doskonałym, wymagającym znacznie mniejszych nakładów finansowych, a także mniejszego nakładu pracy, zamiennikiem wylewki. Nie będziesz potrzebować do pracy klejów ani zapraw.

Płyty tarasowe układa się bez fug na specjalnych wspornikach. Wsporniki te, czyli podstawki pod taras wentylowany dostępne są zarówno w wersji stałej, jak też z regulowaną wysokością. Oprócz tego dostać można specjalne podkładki pod wsporniki. Stosuje się je dla zwiększenia wysokości wspornika oraz dodatkowej izolacji akustycznej i mechanicznej. Dzięki temu drewno zyskuje dodatkową ochronę przed wilgocią, a także uszkodzeniami.

Dlaczego wybrać system tarasowy wentylowany?

Wyróżnić można kilka podstawowych zalet opisywanych rozwiązań:

  • możliwość instalacji na nierównym podłożu,
  • łatwy montaż i demontaż – do instalacji systemu opartego o wspornik tarasowy regulowany nie potrzebujesz dużej liczby narzędzi i akcesoriów, co obniża także koszty,
  • dobra wentylacja i hydroizolacja – to bardzo ważna zaleta, jaką ma wentylowany taras, szczególnie w naszych warunkach pogodowych, gdzie tarasy montowane innymi sposobami szybko ulegają usterkom pod wpływem dużych różnic temperatur, a także intensywnych opadów deszczu i śniegu,
  • estetyka – rozwiązanie to staje się po prostu modne, ponieważ jest cenione przez klientów za swój wygląd, który nie odbiega jakością od innych systemów tarasowych,
  • przestrzeń pod posadzką – jest to miejsce, w którym bez problemu poprowadzisz instalację elektryczną lub innego rodzaju niezbędne podłączenia.

Podstawki pod taras wentylowany – jakie wybrać?

Powiedzieliśmy już, jak istotną rolę w tego rodzaju systemie tarasowym mają wsporniki. Jakie podkładki powinieneś wybrać? Polecamy wsporniki regulowane Standard, które doskonale nadają się właśnie na nierówne tereny lub też miejsca pokryte roślinnością. Dzięki możliwości regulacji ich wysokości wykorzystasz je nawet na zboczach i na innych powierzchniach z dużą różnicą wysokości. Dostępne są w wersjach od 30 do 420 mm. Samopoziomująca głowica zastosowana we wspornikach samoistnie skoryguje nachylenie podłoża do 7%. Bez skomplikowanych prac nad nawierzchnią taras będzie poziomy i równy w każdym miejscu.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie wymiary podstawki wybrać, to również pod tym względem sprawa jest dosyć prosta. Wystarczy, że od wysokości pomiędzy posadzką a podłogą tarasu odejmiesz jego wysokość, uwzględniając grubość płyt i legara. Pozostałą odległość zniwelujesz właśnie wspornikiem, którego wysokość z łatwością wyregulujesz w nakrętce. Praktycznie jedyne dodatkowe narzędzia, jakich będziesz potrzebować do instalacji swojego tarasu to klucze do regulacji wysokości oraz bity do wsporników. Aby zakryć powierzchnię pod deskami bądź płytkami lub ukryć elementy wykonanej tam instalacji, potrzebować będziesz maskownicy, którą zamontujesz klipsami do maskownic.

Gdzie sprawdzi się wentylowany taras?

Wybierając powyższe rozwiązania, jak np. podstawki, taras wentylowany, który stworzysz, będzie estetyczny, stabilny, praktyczny, a także odporny na temperaturę i wilgoć. Kiedy warto więc takie rozwiązanie wybrać? Odpowiedź jest jednoznaczna – kiedy tylko zechcesz! Taras taki doskonale sprawdzi się na wielu nawierzchniach, zarówno naturalnych, jak też na wcześniej ułożonych płytkach lub betonie. Wybór ten jest warty rozważenia szczególnie wtedy, gdy często zmieniasz otoczenie wokół swojego domu i nie chcesz zamykać sobie możliwości przearanżowania ogrodu. Zdemontowanie tarasu wentylowanego i przeniesienie go w inne miejsce będzie znacznie łatwiejsze oraz mniej czaso- i pracochłonne niż w przypadku tradycyjnego tarasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl