do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌
Skuteczne sposoby pielęgnacji litego parkietu surowego
Skuteczne sposoby pielęgnacji litego parkietu surowego

Skuteczne sposoby pielęgnacji litego parkietu surowego

Drewno stanowi niezwykle praktyczny i naturalny materiał wykończeniowy. Podłoga wykonana przy jego wykorzystaniu prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a jednocześnie charakteryzuje się także dużą wytrzymałością. Oczywiście o parkiet lity należy w odpowiedni sposób zadbać, aby zachował swój oryginalny i piękny wygląd przez wiele lat. Należy pamiętać, że wymaga on niemal codziennej pielęgnacji. Zaniedbanie podstawowych czynności może przyczynić się bowiem do powstawania uszkodzeń lub utraty kolorystyki. Jak w takim razie skutecznie pielęgnować lity parkiet surowy, żeby zachowało swoje właściwości i nadal mogło być wyjątkową ozdobą naszego domu?

Zagrożenia w pielęgnacji litego parkietu surowego

W celu właściwej pielęgnacji litego parkietu surowego należy uświadomić sobie, jakie elementy mogą wywierać na niego szkodliwy wpływ. W przypadku litego drewna jest to oczywiście woda. Jej nadmiar może powodować liczne uszkodzenia. Warto wziąć pod uwagę, że woda może pojawić się pod standardową postacią, na przykład podczas mycia podłóg, jak również występować w formie wilgoci. W szkodliwy sposób na drewniany parkiet oddziałują także różnego rodzaju zabrudzenia. Plastyczne drewno jest szczególnie czułe na twarde elementy, takie jak znajdujące się na podłodze śrubki lub pinezki. Należy uważać również na zalegający piach i zabrudzenia w postaci farb czy wina. Z pewnością zaszkodzić może stosowanie nieodpowiedniej chemii do czyszczenia.

Codzienna pielęgnacja drewnianego parkietu

W celu zapewnienia pięknego wyglądu naszej podłogi trzeba pamiętać o codziennej pielęgnacji parkietu drewnianego. Nie chodzi w tym przypadku wyłącznie o mycie. Istotnym elementem jest regularne odkurzanie odkurzaczem. Najlepiej wykonywać tę czynność codziennie. Dzięki temu drewno w odpowiedni sposób chronione jest przed powstawaniem uszkodzeń, które powodować mogą chociażby drobinki piasku wnoszone z zewnątrz na podeszwach obuwia lub przez znajdujące się w domu zwierzęta. Odkurzanie przeprowadzić można za pomocą szczotki z miękkim włosiem. Na rynku znaleźć można specjalne tego rodzaju produkty, które przeznaczone zostały do czyszczenia i pielęgnacji drewnianego parkietu. Warto zadbać także o odpowiednią profilaktykę, która pozwoli na ograniczenie ilości wnoszonych zabrudzeń. Chodzi między innymi o dobrej jakości wycieraczki przed wejściem umożliwiające dokładne zebranie błota oraz wilgoci z obuwia.

[product category_id="370" limit="5" onlyAvailable="true"]

Mycie drewnianego parkietu z litego drewna

W momencie, gdy podłoga jest już odkurzona, trzeba usunąć z niej wszelkie plamy. Należy to robić za każdym razem, w przypadku zauważenia tego rodzaju nieczystości. W ofertach sklepów znaleźć można przyjazne dla drewna mopy z mikrofibry. Niewskazane jest wykorzystywanie mopa parowego, ponieważ para może dostać się do wnętrza litego parkietu surowego i w perspektywie czasu doprowadzić do jej uszkodzenia. Woda jest wrogiem drewnianych podłóg, dlatego należy uważać na jej stosowanie i pojawienie się w różnych postaciach. Nie należy także używać mopów, gdyż słabo chłoną wodę, przez co w nadmiernej ilości zostaje ona na danej powierzchni. Wskazane jest również częste wietrzenie pomieszczeń.

Zadbaj o pielęgnację swojej podłogi

Z reguły parkiety drewniane są dość wytrzymałe. Niezwykle istotnym elementem, mającym duży wpływ na utrzymanie odpowiedniej czystości, jest jednak ochrona podłogi przed niepożądanymi uszkodzeniami. Powodować mogą je na przykład ciężkie meble i przesuwanie krzeseł. Pomocne mogą okazać się filcowe ochraniacze do nóżek meblowych. Uważajmy przede wszystkim na zadrapania, wgniecenia oraz wnoszenie nieczystości z zewnątrz. Odpowiednio pielęgnowany drewniany parkiet z litego drewna stanowi piękną i elegancką ozdobę wnętrza. Tym bardziej należy dołożyć starań, aby prezentował się on w okazały sposób przez jak najdłuższy czas. Utrzymanie należytej czystości stanowi w tym aspekcie element niezbędny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl