do kasy suma: 0,00 zł

DARMOWA DOSTAWA dla zamówień o wartości powyżej: 15 000 zł

  Wyślij wymiary tarasu, a my wyliczamy ile desek potrzebujesz tel.: +48 517 552 518 e-mail: sklep@julomax.pl 👌

Projektowanie wnętrza

Projektowanie wnętrza

Projektowanie wnętrza – jak dobrać podłogę do wnętrza?

Oprócz wspomnianych już estetycznych i funkcjonalnych cech podłóg drewnianych warto poznać kilka prostych zasad, które sprawią, że podłoga stanie się jednym z elementów budujących nastrój pomieszczeń. Jak dobrać podłogę drewnianą do wnętrza tak, żeby idealnie dopełniła aranżację pomieszczenia? Jak dobrać kolor drewnianej podłogi do reszty wystroju, żeby współgrał z pozostałymi elementami dekoracji wnętrza? Jakie ułożenie i wymiary podłogi z drewna będą najlepsze?

Prawidłowe łączenie barw i tekstur w urządzaniu wnętrz ma ogromne znaczenie dla całości aranżacji. Czy kolor podłogi i wzór podłogi drewnianej powinny być dopasowane do koloru mebli, ścian czy drzwi? Kolor i wzór drewna na podłodze determinuje wygląd całego pomieszczenia, dlatego warto dokładnie przemyśleć ten wybór. Przedstawiamy praktyczne wskazówki przy dobieraniu podłóg do domu i mieszkania.

Jak dobrać rodzaj i kolor podłogi drewnianej?

Decydując się na montaż drewnianej podłogi, warto wziąć pod uwagę:

  1. Wielkość i nasłonecznienie pomieszczenia. Do małych pokoi najlepiej wybrać podłogę jasną, która optycznie powiększy i rozświetli przestrzeń. Z kolei podłoga w ciemnych kolorach zmniejszy i ociepli przestronne i wysokie wnętrza.
  2. Rodzaj ułożenia drewna. Duże elementy (np. deski lub duże klepki) wizualnie pomniejszają pomieszczenie, a drobniejsze (np. mozaika drewniana i bruk drewniany, parkiet małego formatu) powiększają i dodają wrażenia lekkości. Istotny jest także wzór i kierunek ułożenia elementów drewnianej posadzki. Parkiet o wzorze jodełki lub cegiełki położony wzdłuż dłuższej ściany podkreśli długość pomieszczenia, natomiast deski lub klepki ułożone w poprzek znacznie je poszerzą.
  3. W standardowych pomieszczeniach najefektowniej prezentują się deski o największych wymiarach, czyli szerokości 160-185 mm i długości 1000-2500 mm. Jednak z uwagi na cenę najczęściej wybierane są produkty o szerokości 100-140 mm i długości 800-2000 mm.
  4. Ważne jest, by drewno o zimnych odcieniach montować w pomieszczeniach słonecznych, w których będzie dobrze wyglądać z jasnymi meblami oraz wyrazistymi dodatkami. Natomiast z przestrzenią ciemnych i niskich pomieszczeń lepiej komponują się tonacje jasne oraz parkiet drewniany lub deski w cieplejszych odcieniach (np. wykonane z klonu czy buku).
  5. Warto też zwrócić uwagę na kształt i wyrazistość usłojenia. Regularne wzory pozwolą wyeksponować piękno minimalistycznie wyposażonego pomieszczenia, a bardziej skomplikowane słoje mogą lepiej pasować do wnętrz urządzonych w rustykalnym stylu.

Dobrze dobrana podłoga drewniana doda charakteru każdemu pomieszczeniu.

[product category_id="355" limit="5" onlyAvailable="true"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl