do kasy suma: 0,00 zł
Trendy wnętrzarskie 2022 - modne drewniane podłogi w domu

Trendy wnętrzarskie 2022 - modne drewniane podłogi w domu

Znamy już trendy w aranżacji wnętrz 2022! Chociaż z każdym miesiącem pandemiczne obostrzenia są coraz mniej surowe, nie ulega wątpliwości, że to doświadczenie zmieniło cały świat. O wielu rzeczach myślimy inaczej, m.in. o przebywaniu w domu, pracy zdalnej, dzieleniu przestrzeni mieszkalnej na użyteczne sfery. Jak zatem będą wyglądały nowe trendy wnętrzarskie 2022 w kontekście zupełnie innego niż dotychczas sposobu życia? Jakie drewniane podłogi w domu wybierzemy, aby mieszkało się nam lepiej? Sprawdź!

Zalety dębowych parkietów

Zalety dębowych parkietów

Drewno dębowe jest bardzo popularnym oraz przede wszystkim bardzo solidnym materiałem. Wiele osób decyduje się na jego wybór podczas urządzania swojego mieszkania i wybiera parkiety dębowe do domu. Nic dziwnego, ponieważ parkiet dębowy nadaje elegancji każdemu wnętrzu. Kafle czy panele odchodzą już w zapomnienie, a drewno, w szczególności drewno dębowe, jest materiałem, które nigdy nie traci na popularności - głównie ze względu na swój szlachetny kolor oraz niezwykłą klasę i estetykę. Ponadto, drewno dębowe jest uniwersalne, gdyż pasuje do większości mebli czy innych dodatków, często podkreślając ich piękno.

Pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

Pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

Jak konserwować podłogi drewniane? Jak pielęgnować drewno na podłodze? Regularna pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych z użyciem dedykowanych środków chemii podłogowej jest konieczna bez względu na zastosowany rodzaj drewna czy jego wykończenie – lakier, olej czy olejowosk. Konserwacja podłogi z drewna odbywa się zwykle przed oddaniem budynku do użytku i polega na oczyszczeniu powierzchni na sucho, a następnie zastosowaniu odpowiednich, specjalistycznych środków do pielęgnacji podłóg drewnianych, zgodnie ze wskazaniami producenta. Dopiero po zakończeniu zabiegu można oddać pomieszczenie do eksploatacji.

Jak chronić drewniane podłogi przed zniszczeniem?

Jak chronić drewniane podłogi przed zniszczeniem?

Jak bezpiecznie korzystać z drewnianej podłogi? Jak chronić drewno przed zniszczeniem? Jak zabezpieczyć drewniane podłogi przed zarysowaniem, wilgocią czy szkodnikami? Drewno, ze względu na swoje naturalne pochodzenie, wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Podłogi, które są odpowiednio zabezpieczone i konserwowane, są mniej podatne na zniszczenie. Odpowiednie korzystanie z takiej podłogi przez domowników może zapewnić jej piękny wygląd przez lata. O czym pamiętać i czego unikać? Poznaj najważniejsze zasady użytkowania podłóg z drewna!

Rodzaje podłóg drewnianych i ich wzory ułożenia

Rodzaje podłóg drewnianych i ich wzory ułożenia

Drewno od lat króluje na podłogach domów i mieszkań. Pomimo upływu lat nie traci na popularności, a użytkownicy cenią je przede wszystkim za wyjątkową estetykę i trwałość. Deski podłogowe występują w różnych rodzajach, a oferta dostępnych na rynku podłóg jest bardzo szeroka. Jak spośród dziesiątek propozycji wybrać tę najlepszą? Podłoga to element, który ma nam służyć przez długie lata, a poza tym cieszyć oko i nie sprawiać trudności w pielęgnacji i konserwacji. Jak wybrać najlepszy rodzaj podłogi z drewna do swojego domu?

Rodzaje drewna i jego właściwości

Rodzaje drewna i jego właściwości

Wybór podłogi ma ogromne znaczenie w procesie urządzania mieszkania. Jeżeli decydujemy się na podłogę z drewna, musimy wziąć pod uwagę właściwości jego konkretnych rodzajów, żeby podłoga służyła nam dobrze i przede wszystkim długo, bez konieczności ciągłej konserwacji. Podłoga w domu czy mieszkaniu powinna być oczywiście atrakcyjna estetycznie, ale to nie wszystko. Istotne są również właściwości drewna – jego trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne czy łatwość utrzymania w czystości. Te wszystkie czynniki mają ogromne znaczenie w przypadku deski podłogowej, ale dziś skupimy się na cesze drewnianej podłogi, jaką jest twardość drewna.

Projektowanie wnętrza

Projektowanie wnętrza

Oprócz wspomnianych już estetycznych i funkcjonalnych cech podłóg drewnianych warto poznać kilka prostych zasad, które sprawią, że podłoga stanie się jednym z elementów budujących nastrój pomieszczeń. Jak dobrać podłogę drewnianą do wnętrza tak, żeby idealnie dopełniła aranżację pomieszczenia? Jak dobrać kolor drewnianej podłogi do reszty wystroju, żeby współgrał z pozostałymi elementami dekoracji wnętrza? Jakie ułożenie i wymiary podłogi z drewna będą najlepsze?

Olej naturalny, olej UV czy lakier?

Olej naturalny, olej UV czy lakier?

Do wykończenia podłóg najczęściej stosuje się olej naturalny, olej UV lub lakier UV. Środki te mają na celu zabezpieczenie powierzchni drewna i podkreślają urodę słojów na drewnianej podłodze. Podłoga pokryta olejem i lakierem wygląda podobnie, ale każdy rodzaj wykończenia drewnianej podłogi ma inne właściwości. Jakie wykończenie podłogi jest najlepsze? Które będzie najodpowiedniejsze dla Ciebie? Co wybrać – lakier czy olej? Przedstawiamy przydatne wskazówki do pielęgnacji i zabezpieczenia drewnianej podłogi dobrą chemią parkieciarską.

Podłoga drewniana a ogrzewanie podłogowe

Podłoga drewniana a ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zapewnia ogromny komfort w codziennym życiu. Popularna „podłogówka” równomiernie dystrybuuje ciepło po całym domu i przyjemnie grzeje stopy przy chodzeniu. Jak ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w przypadku podłogi z drewna? Czy podłoga drewniana może być stosowana na ogrzewaniu podłogowym?

Podłoga drewniana z litego drewna

Podłoga drewniana z litego drewna

Drewniana podłoga to oczywisty wybór do domu dla każdego, kto ceni sobie naturalne wykończenia, przytulny, ciepły klimat i drewniane akcenty w stylizacji i aranżacji wnętrz. Drewniane podłogi są obecne w polskich domach od dawna i wprowadzają do polskich wnętrz dużo ciepła, ale i ponadczasowej elegancji. Z roku na rok popularność drewnianych podłóg nie maleje, a jednym z częstszych wyborów Polaków jest drewniana podłoga z litego drewna. Co to jest i czym się wyróżnia podłoga z litego drewna? Szukasz inspiracji na modne, ale eleganckie wykończenie posadzki? Podłoga z litego drewna może być rozwiązaniem dla Ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl